Версія для друку

Глинянський тракт – вузол проблем

Однією з найскладніших проблем Личаківського району є ситуація з Глинянським трактом, особливо тепер, коли до Львова відійшли Лисиничі і Підбірці. На околиці Львова без всякого планування та соціальної інфраструктури виростає житловий масив до 20-30 тис. жителів. При цьому:

 1. Глинянський тракт не каналізований.
 2. Паралельно до нього йде Золочівський магістральний водогін, який знаходиться в аварійному стані і безперервно прориває.

_водогін.jpg фото 1.jpg

 1. На території Лисиничівської сільради розпочата хаотична забудова багатоквартирними житловими будинками, що різко збільшить кількість населення і відповідно транспортний потік.
 2. Розбудова котеджного містечка «Провесінь» призупинилася, але, безперечно, вона відновиться.
 3. Найболючіше питання – відсутність сплавної каналізації до очисних споруд. Стоки з мікрорайону поступають в КНС і далі перекачуються по напірному колектору в камеру гасіння на вул. Богданівській. Колектор також старий і прориває. Мало того, КНС застаріла, має обмежені потужності і є власністю «Агрофірми Провесінь», а не міста, яке змушено платити за її використання. Існуюче будівництво та майбутнє каналізування Лисинич робить проблему зі стоками дуже пекучою.
 4. Відсутність середньої школи. В колишньому дитячому садочку розміщені і сам садочок і дев’ятирічна школа.
 5. Транспортний потік, який постійно зростатиме впирається в перевантажене перехрестя Личаківська-Пасічна.

Загалом за останні п’ять років частина проблем Тракту вирішена або вирішується, а точніше:

 1. Прокладений каналізаційний колектор вздовж верхньої частини тракту і мешканці можуть підключатися до нього.
 2. Повністю каналізований мікрорайон вулиць Кошова, Козацька, Табірна, Яричівська. Тут також замінений водопровід і вулиці замощені бруківкою.
 3. Розроблений проект каналізування мікрорайону в сегменті між вул. Богданівською і нижньою частиною Глинянського тракту. Вартість реалізації складає понад 40 млн. грн.
 4. Розпочалася реалізація 1-го етапу вищезгаданого проекту тобто прокладений колектор вздовж вул. Лодія та Наступальної і замінений водопровід на цих вулицях. Залишилося прокласти трубу по території фірми «Провесінь Агроінвест» до КНС. Це забезпечить прийом стоків з Глинянського тракту і вулиць Бігова та Поетична.
 5. Перекладені аварійні каналізаційні та водопровідні мережі в житловому масиві Провесінь і весь масив замощений римським каменем.
 6. Активно здійснюється будівництво нового корпусу школи з актовим та спортивним залами, їдальнею та тиром. Це дозволить створити повноцінну школу та дитячий садочок.
 7. Практично завершено будівництво дитячо-спортивного майданчика в масиві
 8. До масиву запущено низькопідлоговий автобус №18, що практично вирішило транспортну проблему.
 9. Перекладено частину магістрального водогону від Храму Святого Апостола Андрія Первозванного за житловими будинками в напрямку Лисинич.
 10. Розроблено проект перенесення магістрального водогону з житлового масиву на вулицю Глинянський тракт і далі по ній до перекачувальної станції Львівводоканалу.

Проте для того, щоб масив не перетворився в нову «Малоголосківську» проблему слід терміново вирішити наступні завдання.

 1. Найосновніше – терміново розробити детальний план забудови масиву з врахуванням уже збудованих двох 18-ти поверхових будинків та розданих Лисиничівською сільрадою земельних ділянок на будівництво, щоб упорядкувати майбутній масив і не допустити хаотичної забудови, яка вже розпочалася.
 2. Розблокувати взаємовідносини з Агрофірмою Провесінь з тим щоб забезпечити прокладення колектору по їх території за їх рахунок і будівництво нової КНС.
 3. Вирішити проблему перекачування стоків і фінансування робіт  шляхом пайових внесків зі сторони забудівельників.
 4. Наступного року, згідно з розробленими проєктами, приступити до перекладення магістрального водогону по вул. Глинянський тракт паралельно з його каналізуванням і заміною водопроводу до будинків.
 5. Замовити проєкт реконструкції нижньої частини Глинянського тракту.
 6. Забезпечити фінансування будівництво школи з тим, щоб відкрити її в 2021 році.
 7. Замостити вул. Наступальну.

Це дозволить ввести в цивілізоване русло ріст житлового масиву та забезпечити відносний комфорт жителів, як приватного сектору, так і багатоповерхівок.

Проєктування та будівництво квазікільця на перетині вулиць Пасічна, Личаківська і Глинянський тракт дасть змогу впорядкувати транспортні потоки з цих вулиць та вулиці Ніщинського. Це дозволить також перенести автобусні зупинки, щоб вони не  блокували рух. Таким чином буде вирішена найболючіша транспортна проблема у Личаківському районі.

 Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.