×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Відповідальність – головне для Романа Федишина

Аналізуючи наслідки роботи, чи то – відсутності роботи, під час карантину, багато хто готує свої плани і пропозиції для подолання і виходу з кризи. Для окремих категорій населення, для міста і країни. Роман Федишин, депутат фракції «Самопоміч» у Львівській міській раді, власник найбільшого оптового ринку Західної України, вже розробив стратегію для малого та середнього бізнесу. Про це та інші питання напередодні чергових місцевих виборів говоримо сьогодні.

  • Ми з моїми колегами-однодумцями розробили програму підтримки через систему фінансової допомоги на поворотній основі. Це – можливість отримати підтримку від певного державного фонду у розмірі до 500 тисяч гривень. І повернути їх за три роки. Це – спільна відповідальність самих підприємців, органів місцевого самоврядування, які оберуть цих підприємців, і держави, яка повинна знайти на це кошти. Бо ми усі добре знаємо, яким цінним і важливим не лише для економіки, але й для життя та добробуту міст і українських родин, є малі та середні підприємства.
  • Чи вже скерована Ваша пропозиція у відповідні органи?
  • Я запропонував цю програму високопосадовцям країни і сподіваюсь на позитивне вирішення.
  • Свого часу Ви також йшли у депутати будучи в статусі «підприємець». Нині багато бізнесменів теж натякають про свої плани – йти в політику. Виникає логічне питання: наскільки це добре для міста? І наскільки це добре для бізнесу?
  • Коли ми дивимось на Верховну Раду, то часто аналізуємо кожен крок і кожного депутата, оцінюємо – чи мудре те чи інше прийняте рішення. Але на щодень набагато важливішими виявляються ті питання, котрі вирішуються вдома, на рівні місцевої влади. Тепло, вода, дорога, охорона здоров’я, освіта – для таких вирішальних життєвих питань потрібні серйозні люди. В місцеві ради повинні йти люди Відповідальні, готові брати відповідальність не лише за себе, а й за усе місто. Я часто чую від свої друзів підприємців : «Ми маємо хорошого хлопця, зделегуємо його – нехай йде на вибори». Ні, не працює це. Тільки з вагомими намірами, тільки Особистість, тільки своїм авторитетом – сильні люди з сильними ідеями – можуть і повинні йти у депутати. Міськрада – це серйозний орган, в якому вирішуються надзвичайно серйозні питання.

Цього разу – цього скликання – місто вперше мало великі гроші. Це пов’язано із структурою львівського бізнесу і децентралізацією. Місту важко, коли недостатньо грошей, але так само непросто, коли вони є – як правильно розподілити ці кошти? Куди їх скерувати? Тому, повторюю, мудрі і відповідальні люди повинні йти до влади.

  • Які головні питання їх чекають?
  • Львів має дві проблеми: правильне планування та стратегія міста і комунальні підприємства, які в поганому стані,  без наглядових рад, які занепадають без долучення бізнесу. Без їх демонополізації бюджету міста не буде. Тому – бізнес і бізнесмени мають допомагати місту, як безпосередньо – відповідальними представниками у міській раді, так і участю в наглядових радах комунальних підприємств. Дорадчі органи – це не працює. Кожен хоче щось радити, але – аби був результат – потрібно брати роботу і відповідальність на себе.
  • Ви вже знаєте, як це. А що порадите тим, хто лише планує?
  • Я багато років депутат. За багато речей – я пишаюсь. Щодо деяких – хотів би тепер зробити по-іншому. Раджу усім, хто йтиме цієї осені у кандидати, знати, що це – важка професійна робота, котра потребує чимало зусиль і часу. Увесь процес і те, чим я реально можу бути корисним для міста у міській раді, я зрозумів років після 6-7 каденції! Про що шкодую? Що поки так і не вдалося збудувати великий комплекс Ігрових видів спорту на Сихові, головний задум якого був не в великій арені, а в простих і якісних спортзалах для різних видів спорту, і популяризації загальної культури спорту, яка дуже важлива для майбутнього наших дітей. А також про те, що я так і не «дотиснув» питання з нашими комунальними підприємствами – в такому стані, як є,  вони не можуть бути… Але попереду – новий сезон, нові люди, сподіваюсь – з новими силами усі питання і проблеми можна буде вирішити. А поки… А поки – літо триває! І я закликаю усіх мандрувати рідною Україною – вона прекрасна і ви можете відкрити безліч унікальних місцин нашого краю, які не забудете ніколи.

 Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.