×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові відзначили 10-річчя вулиці Квітки Цісик і працюють над втіленням нових ідей

Цього року минає 10-та річниця відтоді, як одній із вулиць Львова було присвоєно ім’я Квітки Цісик – американської співачки українського походження. Урочистості з цієї нагоди днями відбулися у Музеї співачки.

Ініціатор вшанування постаті Квітки Цісик у Львові, депутат Львівської міської ради Роман Грицевич розповів про те, що вдалося зробити для вшанування цієї видатної особистості у Львові, а також повідомив про плани на найближче майбутнє.

Відтак на цій вулиці у нашому місті є школа, яка носить ім’я співачки. У ній діє музей Квітки Цісик, до створення якого долучився Роман Грицевич. До речі, це єдиний музей співачки у світі, експонати до нього - особисті речі співачки - музею передав її чоловік. Минулого року молода талановита скульпторка з Луганщини Єлизавета Білоцерківець зробила скульптуру - постать Квітки Цісик заввишки у людський зріст. Ця фігура була присутня у фойє Львівського Національного академічного українського драматичного театру Марії Заньковецької. Після грандіозного концерту пам’яті популярної американської співачки українського походження, що відбувся у театрі 17 листопада, скульптуру урочисто передали у музей Квітки Цісик, де вона зараз зберігається.

«Десять років минуло дуже швидко. Зараз народжуються нові ідеї. Це, зокрема, ідея «Співочої вулиці», концепцію якої ми розробили разом із дизайнерською групою Громів. Вона полягає у тому, що буде сцена, де буде пам’ятник Квітці Цісик. Біля сцени розмістять лавочки і коли люди на них сідатимуть, то будуть включатися та лунатимуть пісні Квітки Цісик», - повідомив депутат.

Роман Грицевич зазначив: «Сподіваюся, що наступного року цей проєкт буде реалізований. Скульптор Ярема Мисько зробив пам’ятник Квітці Цісик у мініатюрі. Він буде зреалізований, і Квітка Цісик постане у бронзі перед львів’янами там, де будуть проводитися різноманітні фестивалі української пісні саме серед молоді. Є такий задум, щоб школярі проводили фестивалі і конкурси на цій сцені. Таким чином ми будемо і надалі відроджувати  і популяризувати ім’я цієї відомої американської співачки українського походження».

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.