×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Інформація щодо палацу культури ЛОРТА

 Знаю, що питання збереження палацу культури ЛОРТА (Львівський державний завод «Львівське об'єднання радіотехнічної апаратури»), що на вул. Патона турбує багатьох мешканців району та й львів’ян загалом. Не одне скликання депутатів міської ради, нардепи звертались до Міноборони, ДП «Укроборонпрому», самого заводу з проханням передати будівлю у комунальну власність міста.

У 2016 році навіть була зареєстрована петиція щодо відновлення палацу з передачею його у комунальну власність та виділенням коштів з міського бюджету на реставрацію. 5 березня цього року на сесії було видано протокольне доручення щодо виготовлення проєктної документації на реконструкцію культурного центру. Однак, відповідно до законодавства, об’єкти соціальної інфраструктури, які належать державним підприємствам, можуть передаватись у комунальну власність лише за згоди трудового колективу цих підприємств.

Нещодавно я отримав відповіді на запит від Мінекономіки, ДП «Укроборонпром», до складу якого входить завод та власне керівництва заводу. У них йдеться про те, що керівництво та трудовий колектив категорично проти передачі майна, у тому числі палацу культури, у комунальну власність Львова.

Вони зазначають, що вже мали негативний досвід з передачі свого майна в руки міської влади:

У 1995 році на баланс міста передали приміщення дитячих садочків, яка зараз приватизовані та перебувають у занедбаному стані;

У 2009 році мерія отримала спортивно-оздоровчий комплекс «Сокіл», на вул. Патона. Зараз стадіон та приміщення перебувають в оренді у ФК «Львів» та недоступні для відпочинку працівників заводу.

Водночас, судячи з відповіді керівництва заводу, щоб покращити фінансовий стан заводу, вони готові віддати в оренду чи продати певні приміщення. Які саме – не вказується.

 Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.