×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Чи буде достатньо медперсоналу у Львові? – думки лікарів

У непередбачувані часи, такі як глобальна криза, інформація має особливу цінність. А інформація від самих лікарів – безцінна. Але головне завдання медиків - не інформувати, а лікувати. Причому – і морально також, саме тому вони намагаються якомога лаконічніше висловлюватися в важкі часи пандемії.

Ми з вами добре знаємо, скільки фейків і міфів звучало і звучить стосовно коронавірусу. Дякуючи оперативній роботі міського штабу у Львові з ними розібралися до сить швидко і тепер такі заяви, як «їжте часник і полокайте ротову порожнину горілкою» - викликають лише гірку усмішку: ані щеплення від пневмонії, ані вакцини від грипу, ані хлорування не можуть дати  результату.

Новий вірус 2019 nCoV настільки відрізняється від інших, що для боротьби з ним необхідна радикально нова вакцина. Над її створенням зараз працюють вчені з усього світу. З тривожним нетерпінням, якого ще не знало наше покоління, усі країни чекають на успіх лабораторних розробок. А поки – шукає порятунку кожен у свій спосіб. І – вчиться по-новому сприймати лікарів. Тепер уже на практиці ми відчули, що не «моє життя у ваших руках», а життя планети. Та як бути самим медикам? Титанічний тягар відповідальності і незахищеності особливо відчувають українські лікарі. Чи буде достатньо медперсоналу у Львові? Запитує громада і , опираючись на досвід інших країн, зокрема, Італії, розуміє: нам може забракнути не тільки місто-ліжок чи апаратів ШВЛ, а й простих медсестер.

«Чи є у Львові місце, де люди, що втратили роботу, можуть швидко перекваліфікуватись на медбрата/сестру чи санітара?» - запитують львів’яни. Відповідає медики – депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч».   Тарас Кльофа, ВМКЦ ЗР, заступник начальника військово-медичного клінічного центру Західного регіону з медичної часини - начальник медичної частини:

  • «Медбрат» чи «медсестра» - це  вимагає відповідної медичної освіти. Для цього потрібні роки навчання у відповідних профільних закладах. А от санітарам -  не треба перекваліфіковуватися.
  • Підтверджую Тараса, - приєднується до розмови Андрій Дворакевич, завідувач відділенням малоінвазивної хірургії ОХМАТДИТ, -  Щодо вакансій - у нашій лікарні потребують на даний момент молодший медсестринський персонал у ЦСВ ( стерилізаційний відділ). Але зараз, на час карантину, нових людей на роботу і практику не приймають. Думаю, коли буде масове поступлення ( не дай Боже) - будуть просити і студентів, на зразок того, як зараз в Англії чи Іспанії.
  • Чи запозичимо ми досвід європейських держав? В Швеції оперативно перекваліфіковують працівників авіаліній (які зараз без роботи) в молодший медперсонал, щоб медперсонал, який має вищий рівень кваліфікації міг сфокусуватись на важливіших справах, - ділиться побаченим Максим Коляда.
  • Мені здається, що наразі треба належно мотивувати навчений персонал, щоб не звільнялися - це дешевше ніж підготувати новий, - аналізує ситуацію Ігор Стояновський, КНП «8-а міська клінічна лікарня м. Львова», в.о. заступника головного лікаря з хірургічної роботи. - Ще є побоювання у медперсоналу, що розмови про 300%для медиків за роботу у вогнищі закінчаться тим, що люди отримають свою звичну зарплату, адже після тижня роботи у епідвогнищі зміна перебуватиме 2 тижні на карантині…
  • Невже нам потрібно було потрапити у таку ситуацію, щоб запитати прямо: чому влада у Києві так рахується з тими, хто найбільше вартує поваги і гідної винагороди? Тримайтеся, наші любі , найкращі лікарі! – підсумовує Любов Давидович.

Нагадаємо, чим ми можемо вже сьогодні допомогти лікарям:

Засоби індивідуального захисту для лікарів. Це і спеціальні костюми, маски, окуляри, рукавички. Індивідуальний захист слугує лікарю всього декілька годин, його потрібно неодноразово змінювати.

             Апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ).

Портативні рентгени. Це також дороге обладнання, яке конче необхідно для діагностики захворювання COVID-19.

             Підвезти до роботи і приготувати їсти.

Долучитись до руху волонтерів…

Без вказівки «зверху» ініціативу допомогти проявили тисячі львів'ян.  А  що ти сьогодні зробив для лікаря, який рятує життя?

Гаряча лінія міського штабу – 15-80  ( цілодобово, безкоштовно )