×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові відбудеться форум, на якому обговорять проблеми впровадження інклюзії в школах

20 лютого відбудеться форум «Нова українська школа в умовах сучасності». Про це повідомила на пресконференції Тетяна Кунинець, організатор форуму, голова правління ГО ІЦ «Ініціатива».

Метою заходу є об’єднання педагогів, медиків, психологів та духовних наставників для формування мультидисциплінарної команди для роботи в умовах реформи Нової української школи.

Тетяна Кунинець зазначила, що відчуває суперечливі відчуття щодо впровадження інклюзії в школах.

«Я маю подвійні відчуття: радості і тривоги. Радості, бо нарешті державні структури звернули увагу на дітей з інвалідністю. Ми, батьки дітей з інвалідністю, пройшли велику дорогу, щоб звернути на цю проблему увагу суспільства. Але тривога, бо ще маємо низку шкіл, які є архітектурно недоступними щодо пандусів, сенсорних кімнат, які часто використовуються не за призначенням. Також маємо упереджене ставлення батьків з обох сторін. Батьків, які пережили травму через те, що у них народилась дитина з неповносправністю і інших батьків, які мають упереджене ставлення до цих дітей. Тому ми маємо забезпечити безпечну інтеграцію дітей. Ще проблема – маємо непідготовлених асистентів вчителів і непідготовлених самих вчителів. Це стається через відсутність методик пізнання дитини з інвалідністю».    

Отець Павло Дроздяк зазначив, що при церквах створено багато різних організацій, покликаних допомагати потребуючим людям, дітям з особливими потребами.

«Коли ми говоримо про реформу освіти, про те, що діти з інвалідністю мають навчатись у загальноосвітніх школах, то маємо також навчити вчителів елементарного поняття – людяності. Тоді вчитель буде допомагати дитині інтегруватись в суспільство».

Депутат Львівської міської ради Роман Грицевич наголосив на важливості проведення форуму.

«Хочу почати з слів Олени Пчілки «Діти це наш дорогий скраб, наша надія,  це — молода Україна". Хочу подякувати Тетяні Кунинець за титанічну працю . Це вже не перший форум, конференція, яку вона організовує, будучи мамою чотирьох дітей. Я, як лікар, розумію, наскільки потрібні такі форуми і дякую усім організаторам за те, що робите таку велику і потрібну справу».

 

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.