×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

8 липня у Львівській опері відбудеться ювілейний творчий вечір Ігоря Калинця

З нагоди 80-літнього ювілею  у Львівській національній опері 8 липня відбудеться творчий вечір Ігоря Калинця «Дорога Україна Ігоря Калинця».

Про те, як проходитиме цей захід, розповіли під час прес-конференції у ЛМР Ігор Калинець - видатний поет і прозаїк, громадський діяч, активний учасник руху шістдесятників, політв’язень, Почесний громадянин м. Львова, Почесний доктор Львівського національного університету ім. І. Франка, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка; Роман Грицевич – депутат Львівської міської ради, меценат, за підтримки якого відбудеться творчий ювілейний вечір; та Микола Кулик – Народний артист України, директор і художній керівник Заслуженої академічної капели України «Трембіта».

Депутат ЛМР Роман Грицевич, за підтримки якого відбудеться творчий вечір, відзначив, що організатори хочуть, щоб це святкування пройшло на дуже високому рівні, на державному рівні. «Знаємо, скільки пан Ігор своєї праці і здоров’я вклав у розвиток нашої Держави. Не знаю, чи наша держава би була, якби не такі люди, як Ігор Калинець. Він завжди має свою позицію, незважаючи на ті ситуації, які відбуваються в державі. Дякуємо Вам за це. На знак своєї прихильності та вдячності за його багаторічну творчу, культурну та просвітницьку роботу, на благо українського народу, ми організовуємо ювілейний творчий вечір Ігоря Мироновича Калинця», - зазначив Роман Грицевич.

Ігор Калинець розповів, що не планував святкувати, але коли побачив, що за цю справу взялося кілька людей, яким він довіряє, які мають певний мистецький смак, то не мав права відмовитись. Ігор Калинець – автор книжок поетичних та прозових збірок. Окрім того, займався громадською роботою, організовуючи віча, вечори, походи, маніфестації, доклався до виходу УГКЦ з підпілля. Займався перевиданням і виданням творів: 13-ти книжок Ірини Калинець, виданням своїх творів у 10-томах. В опері виставить дві новинки - «Ігор Калинець дітям» та окреме видання поезій Ірини Калинець, а також свої 10 томів своїх творів.

На думку Миколи Кулика, поезія пана Ігоря настільки художня і високоінтелектуальна, а щодо творчості Ігоря Калинця, то Микола Кулик переконаний, що це велике надбання для нашого народу, той високий стиль, на який ми повинні орієнтуватися.

Під час прес-конференції виступив читець із Харкова Микола Мох, який поділився своїми емоціями про те, як непросто читати поезію Ігоря Калинця, про те, як він готувався до ювілейного вечора впродовж півроку.

Відтак у програмі творчого вечора зі Словом про Ювіляра виступить директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська. Далі прозвучить літературно-музична композиція до поезій Ігоря Калинця на музику Мирослава Волинського у супроводі струнного оркестру капели «Трембіта», після неї - симфонія-кантата Віктора Камінського «Україна. Хресна дорога» на вірші Ігоря Калинця у виконанні хору та оркестру капели «Трембіта». Солісти Олеся Бубела та Ігор Міхневич. Диригент – народний артист України Микола Кулик.

Організатори свята – департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, Клуб української греко-католицької інтелігенції, ГО «Незабутня Квітка», МІОК (Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою).

Довідка.

9 липня відзначатиме своє 80-ліття Ігор Миронович Калинець - поет і прозаїк, один із чільних представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації і  дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв’язень. Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка. Відмовився від Ордену Ярослава Мудрого IV ступеня на знак протесту проти  зросійщення.

Ігор Калинець народився 9 липня 1939 у місті Ходорів (Бібрський повіт, за польським адмінподілом — Жидачівський повіт, Станіславське воєводство, Польська Республіка), нині Львівської області, Україна.

Отримав Державну премію України імені Тараса Шевченка за книжку вибраних поезій «Тринадцять аналогій» (1992).
У 1977 році Ігор Калинець був нагороджений премією імені Івана Франка в Чікаго, у 1992 році отримав премію імені Василя Стуса.

Почесний громадянин м. Львова, Почесний доктор Львівського національного університету ім. І. Франка.

 Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.