×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Відтепер виконком ЛМР працюватиме прозоріше

27 червня на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради були прийняті зміни до Регламенту виконавчого комітету, які запропонувала депутатка ЛМР, голова постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова Львівської міської ради Юлія Гвоздович.

Це перший такий випадок, коли депутат Львівської міської ради готував проект рішення виконавчого комітету. Раніше такої можливості у регламенті не було передбачено.

«Чому важливо, щоб виконавчий комітет оприлюднював заздалегідь свої рішення? Перш за все тому, аби представники громади Львова, яких буде стосуватись те чи інше рішення, могли із ним ознайомитись, погодитись чи запропонувати свої зміни. Так само і депутат ЛМР, як представник громади, тепер матиме змогу як і бути більше залученим до важливих рішень, так і могти відстояти позицію своїх виборців. А будь-хто зможе спостерігати за роботою виконавчого комітету тепер онлайн на сайті Львівської міської ради», - розповіла Юлія Гвоздович.

Зміни полягають у такому:

  • Встановлюється обмеження на проведення позачергових засідань та включення додаткових питань. Тепер позачергове засідання виконавчого комітету не може проводитися у разі, якщо прийняття рішення на позачерговому засіданні не потребує негайного вирішення, так само із додатковими питаннями - проект рішення виконавчого комітету з питання, яке вноситься додатково, може бути включено до порядку денного засідання лише за умови обгрунтування такої невідкладності та, якщо такий проект рішення був оприлюднений після його підготовки, але не пізніше початку засідання виконавчого комітету.
  • Організаційне управління тепер після налагодження технічної можливості зобов’язане оприлюднювати не лише порядок денний виконавчого комітету, а проекти рішень і прийнятих рішень, протоколів засідань через розміщення інформації на офіційній веб-сторінці Львівської міської ради.
  • Трансляція засідань виконкому тепер повинна здійснюватись у мережі інтернет у режимі реального часу на сайті Львівської міської ради, а не у соціальних мережах.
  • Нарешті розширено права депутатів щодо їхньої участі у засіданнях виконавчого комітету. По-перше, визначено, що депутат може готувати проекти рішень на розгляд, по-друге, має право брати участь у роботі виконавчого комітету з правом дорадчого голосу з питань, що зачіпають інтереси виборців його виборчого округу чи територіальної громади, від яких його обрано, що обов’язково повинно бути занесено у протокол засідання. Раніше такі норми не були передбачені у роботі виконавчого комітету і досі ніхто із депутатів Львівської міської ради проекти рішень виконавчого комітету не готував.
  • У разі підготовки проекту рішення – регуляторного акта – такий готується відповідно до ухвали Львівської міської ради від 22.03.2018 No 3096 “Про затвердження Положення про реалізацію Львівською міською радою та її виконавчими органами державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. Таким чином обов’язковою є підготовка аналізу регуляторного впливу, оприлюднення рішень та отримання експертних висновків.
  • Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.