×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Майно громади - задарма! ЛМР знову роздає землю в центрі Львова?

Відповідь на це питання ми зрозуміємо вже завтра, під час сесії Львівської міської ради, коли розглядатиметься питання №92 порядку денного. В ньому йдеться про відведення у приватну власність громадянину С. Багрію безкоштовно 10 арів комунальної землі у районі вул. Д. Вітовського, вул. Болгарської, вул. Академіка А. Сахарова. І це буде остаточним кроком до того, аби невдовзі тут з’явилася чергова новобудова.

 

Про це журналістів та небайдужих львів’ян сьогодні на брифінгу повідомили голова фракції Галицької партії Тарас Чолій та мешканці навколишніх будинків.

 

Ціна питання:  майже півгектара землі в самому центрі Львова, яку вже понад рік “делікатно” передають до приватних рук. Задарма. По клаптику. Якщо “збити” все, що перебуватиме у приватних руках, докупи, можна побудувати тут елітне житло з гарною панорамою на історичний центр міста. І заробити на ньому не менше 10 мільйонів доларів. Місцеві мешканці певні, що саме так і буде.

 

«Ми категорично проти тут будь-якої забудови. Нам тут поставили дитячий майданчик – між гаражами в болоті. Діти там навіть не мають як бавитися. І загалом нам тут скоро не буде чим дихати. Для студентів тут теж нема місця, адже тут гуртожитки. І ми переживаємо, що грунт далі буде сунутися. Бо після двох новобудов по нашому будинку утворилися тріщини. Я вважаю, що тут має бути маленький парк для нас всіх», - каже місцева мешканка  Жанна Новікова.

 

Ця територія прилягає до житлових будинків, гуртожитків Політехніки та дитсадка “Святого Миколая”, тут є парк. Але також сюди вже довший час незаконно звозять будівельне сміття з сусідньої новобудови, створюючи штучний насип - під нову забудову. У квітні ми з батьками дітей, які ходять до садочка поблизу, з усіма небайдужими львів’янами, прибрали велику частину цієї території, вивезли 20 мішків сміття, висадили дерева. І ось міська рада хоче завтра це передати під забудову, забрати зі спільного користування - задарма. Це люди мають вирішувати - чи тут має бути сквер, чи забудова. Але якщо забудова, то, продавши таку землю з аукціону, місто заробило би мільйони доларів”, - каже голова фракції УГП у міській раді Тарас Чолій.

 Кілька чітких фактів про всю цю історію:

  1.    Йдеться про територію у районі вул. Д. Вітовського, вул. Болгарської, вул. Академіка А. Сахарова, на яку ще торік у липні Львівська міська рада затвердила детальний план території. В ДПТ так і вказано: для будівництва й обслуговування житлової садибної зблокованої забудови поверховістю 2 поверхи (з можливістю влаштування мансарди) в районі вул. І. Карпинця.
  2.    На цій же сесії (12-13.07.2018) громадянину Багрію Сергію Григоровичу одразу надали дозвіл на відведення у власність 10 соток землі на вул. І. Карпинця - для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку.
  3.    “Перед тим, рішенням архітектурної комісії ЛМР, ми запропонували вивести з ДПТ 0,399 га на вул. Карпинця, бо це територія парку. Секретар ради А. Забарило тоді поставив на голосування ухвалу з нашою поправкою, але на сайті міської ради її опублікували (26.07.2018 р.) без неї. Відтак я звернувся до прокуратури та міського голови, щоб скасувати сфальсифіковану редакцію ухвали ЛМР № 3770 і всі інші нормативні акти та погодження, видані органами Львівської міської ради та спрямовані на її реалізацію”, - зазначає Тарас Чолій.

Проте в результаті в ухвалі лише з'явився пункт про підготовку рішення виконкому щодо надання дозволу на розроблення проекту внесення змін до детального плану території в частині, яка включає ділянку на вул. І. Карпинця.

  1.    Рішення про внесення змін до ДПТ прийняте в листопаді минулого року, але Зміна до ДПТ досі не розроблена, управління архітектури навіть не уклало відповідний договір з проектантами.
  2.    “Цікава історія про гаражі, які тут довкола. Одне з нежитлових приміщень на суміжній території в 2014 році рішенням Франківського суду, за згодою !!! міської ради, безкоштовно передається п. Людмилі Довбуш. При цьому суд сам вказує, що вона не має жодних документів на це приміщення. До суду це був комунальний склад ЛКП “Вулецьке”, площею 94,6 кв. м, а після нього раптом став гаражем. Серед пов’язаних до нової власниці осіб - не повірите - навіть члени виконкому Львова! Син гр. Довбуш є юристом, директором кількох фірм, які належать члену виконкому ЛМР п. Печенку. Саме тому і ми, і мешканці навколишніх будинків побоюються: їхньої думки їхні ж обранці у міській раді так і не почують”, - каже юрист Віталій Біловус, який досліджував цю справу.
  3.    Вже завтра за проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки на вул. І. Карпинця гр. Багрію С. Г. депутати голосуватимуть знову. Це рішення буде остаточним для подальшого захоплення майже півгектара тутешньої території, де вже невдовзі можуть вирости нові будинки.

“Ця друга ухвала є на завтра в порядку денному, і я сьогодні на колегії буду вимагати її зняти звідти, бо вона внесена з порушенням регламенту і сама порушує низку норм. Якщо все-таки завтра депутати за неї проголосують, буду публічно називати прізвища всіх, хто голосує за такі протиправні рішення. Бо це одна з земельних схем і дерибан міської землі”, - наголошує Тарас Чолій.

 Контактна інформація: 0976713492 Анна.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.