×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Чому оновлений бульвар Гашека перевіряла комісія?

Пізно ввечері, у понеділок, 13 травня, архітектори, проектанти, підрядники разом із заст. міського голови  Андрієм Москаленко, в.о. директора департаменту, заступником директора департаменту "Адміністрація міського голови" Євгеном Бойко, директором  Департаменту житлового господарства та інфраструктури Іриною Маруняк  виїхали на зустріч з мешканцями Гашека і сусідніх вулиць.

«Який красивий Львів!» – кажуть туристи, котрі мандрують площею Ринок і вулицями Древнього Міста Лева. «Наше місто – перлина Європи», - переконані і самі львів’яни, маючи на увазі, знову ж таки, лише історичну частину. А інші райони? Навряд. Збудоване в радянський час давно занедбане, а новобудови – хаотично розкидані і поки ще не обросли інфраструктурою та не створили власний окремий стиль і атмосферу.

Боднарівка – район з давньої і цікавою історією, але, на жаль, сьогодні його називають «депресивним»: велика кількість КЕВівських будинків, відсутність громадських просторів і добрих міжбудинкових доріг створили негативний образ.

- Нам треба було виборювати ці будівлі в Міністерстві Оборони) Всього було 132 будинки КЕВ, які  не хотіли передавати місту, більшість – саме  в районі вулиці Стрийської.  Вони були в жахливому стані – вода просто лилася через дахи! Але у 2015 році був підписаний меморандум, підписаний Полтораком і Садовим, про те, що Міністерство Оборони передає ці будинки. Щоправда, згідно закону, ми мали прийняти їх з ремонтом, натомість - отримали в страшному стані! Ліфтові відкриті, щитові відкриті, підвали затоплені… Ми це все ремонтували за рахунок міста, - розповідає депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Любов Давидович.

Саме пані Любов і була ініціатором ще одного важливого для  Львова проекту – створення нового бульвару на вулиці Ярослава Гашека.

Ось що розповідає про його стан  до реконструкції начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова:

«Він мав жахливий стан покриття, все потрібно було  перемощувати, щоб це було комфортно для жителів. Ми проаналізували пішохідні потоки та виявили, що там є дві паралельні алеї, однією з яких люди практично не користувалися. Там були повороти на 90 градусів, якими ніхто не ходив, тож ми зробили косі стежки», – сказала вона. - «Важливо і те, що ми привели в порядок дренажну систему. До цього вуличне покриття було неякісне і руйнувалося через замерзання калюж взимку. Ми працювали над відведенням води, зробили оновлену дренажну систему, щоб вода не залишалася на дорозі, не руйнувала її, і по ній була можливість нормально ходити».

Цього року бульвар Гашека «запрацював». Облаштовані геопагорби для дітей, встановлені вуличні меблі, тенісний стіл, змінене  мощення алеї, а також встановлено 22 лавки, вуличне освітлення, антипаркувальні стовпці, проведуть озеленення.

Але -  найоб’єктивнішу оцінку можуть дати лише самі мешканці вулиці Гашека. Аби її почути у понеділок, 13 травня, комісія з ЛМР вирушила на Боднарівку. Пройшли і ретельно обдивилися кожен метр, кожну бруківку, кожну клумбу. Помітили недоліки, вказали на них підрядникам-виконавцям робіт, яким дали тиждень на усунення. Поспілкувалися з місцевими мешканцями.

  • Думаю, варто забрати декоративні камінці з доріжок, бо дощ їх розмиває і діти порозносять.
  • Треба міцніше прикріпити дерев’яні сидіння лавок до бетонних основ, бо вони швидко «розхиталися».
  • Дерева розрослися цієї весни і гілля з листям затуляє світло нових ліхтарів.

Ці та інші зауваги почула комісія від місцевих. До переліку доопрацювань також увійшли такі завдання:

  • Встановлення пілонів з написом «Тут ведеться відеоспостереження»
  • Встановлення камер для відеоспостереження за порядком
  • Обробка бетонних основ і доведення їх до гладкого і естетичного вигляду
  • Впорядкування новозавезеного грунту газонів

 

«Проект реконструкції бульвару Гашека – дуже важливий для мене. І поки він не буде в ідеальному стані, поки він не стане таким, яким ми його планували, я не відступлюсь – перевірятиму і надалі усі роботи і слідкуватиму, щоб мешканці були задоволеними», - завершила вечір Любов Давидович.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.