×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Чому 5 мільйонів євро Львову дають, а чиновники їх - не приймають?

Cьогодні депутат ЛМР від УГП Мирослав Данилків надіслав депутатське звернення до житлово-комунального господарства ЛМР та ЛКП «Львівтеплоенерго», аби з’ясувати, чому ті спільно не можуть освоїти грантові кошти, котрі передбачені для нашого міста згідно з Кіотським протоколом. 

Нагадаємо, головною метою Кіотського протоколу (міжнародної угоди про обмеження викидів в атмосферу парникових газів)  є стабілізація рівня концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети.

У жовтні 2014 року Державне агентство екологічних інвестицій України підтримало ініціативу Львівської міськради щодо вирішення питань зменшення викидів вуглекислого газу та енергозбереження у місті Львові, виділивши фінансування для проектів із встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП). Це означає, що за грантові кошти у розмірі близько 5 млн. євро, котрі не потрібно буде віддавати, у більше, як ста будинках Сихівського та Шевченківського районів Львова мали модернізувати станції теплопостачання.

«У підвалах багатоповерхівки мали б поставити спеціальне обладнання, яке давало б можливість регулювати подачу тепла до батарей – залежно від того, яка за вікном погода. Ця програма автоматична, сама регулюює ці моменти. Відтак, люди економили б на теплі 30% - тобто заощаджували б розумно свої кошти», - пояснює  Мирослав Данилків.

Але, на жаль, весь минулий рік тендер на реалізацію проекту у міськраді то оголошували, то скасовували. Двічі. Відтак, одну зиму львів’яни вже втратили. Тому депутат вимагає серйозно виконувати обов’язки двох вищезгаданих структур і просить зобов’язати їх прописати «по-людськи» технічне завдання, щоб вже до наступної зими львів’яни могли скористатися рукою допомоги  від  світової спільноти.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.