×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Це таки станеться: проїзд у маршрутках буде по 7 грн

У п’ятницю, 25 січня, на львів’ян чекає дуже неприємний сюрприз від виконавчого комітету Львівської міської ради.

Виконком планує підвищити вартість проїзду у маршрутках Львова з 5 до 7 грн!!! І це при тому, що до сьогодні ні депутатський корпус, ні пересічні львів’яни не отримали від Львівського комунального автотранспортного підприємства № 1 і приватних перевізників жодного реального економічного обґрунтування тарифу на перевезення в автобусах Львова!

Звичайно ж, таке рішення приймуть, причому із грубим порушенням законодавства По-перше, виконком планує підвищити вартість проїзду без громадських слухань. Чиновники провели лише онлайн-консультацію з громадськістю, про яку мало хто знав!

По-друге, важливим чинником, чому не можна підвищувати тариф, є відсутність реальних показників пасажиропотоку на маршрутах. Ніхто не знає точної кількості пасажирів! Нині як комунальне підприємство АТП-1, так і приватні перевізники мають прямий доступ до готівки. Тому ніхто не може перевірити, чи впродовж дня на одному маршруті заробіток склав 2000 тис грн., чи, можливо, усі 5000 тис грн.

Не можемо не звернути увагу на позицію Андрія Садового у цьому питанні. У той момент, коли вирішується надважливе питання для кожного пересічного львів’янина, мер перебуває у відпустці. Дуже зручна позиція: мовляв, я тут ні до чого, все вирішили без мене.

Підсумовуючи сказане: львів'яни хочуть бачити реальний підрахунок пасажирів (за допомогою уже наявних систем автоматичного підрахунку, які свого часу закупило АТП-1 на основі відкритого тендеру в системі «Прозоро»), хочуть бачити реальний звіт по коштах, які витрачаються у комунальному АТП №1, реальний розрахунок собівартості проїзду і, звісно ж, електронний квиток, який нібито є утопією для м. Львова! Але я роблю висновок, що влада міста з інтересами людей не рахується.

Ігор ТЕЛІШЕВСЬКИЙ, голова фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.