×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Здорове місто»: безкоштовний медогляд просто неба для львів’ян

Звертатися до лікаря вже тоді, коли щось дуже болить – погана звичка. На професійне комплексне медичне обстеження не завжди вистачає часу. Адже треба окремо записуватися до кожного лікаря, сидіти у довгих чергах. Дбати про власне здоров’я варто завжди, бо стільки небезпечних захворювань можна оминути, коли виявити загрозу на ранній стадії! Тому кампанія «Здорове місто» «Об’єднання «Самопоміч» спільно з Управлінням охорони здоров’я Львівської міської ради організовують щорічну акцію, в рамках якої впродовж двох тижнів львів’яни зможуть перевірити стан здоров’я у наметових містечках у кожному районі міста.

З 29 травня традиційно поряд із медичними закладами у різних районах міста з’являться намети, в яких лікарі оглядатимуть усіх охочих. Кожен зможе підійти до спеціаліста, отримати консультацію чи пройти обстеження абсолютно безкоштовно. Медичні містечка розгорнуть в Брюховичах, Рудно та ще на семи локаціях у різних районах Львова.

«Щорічно ми проводимо різноманітні профілактичні акції, бо переконані, що профілактика – це завжди легше і ефективніше, ніж лікування занедбаних захворювань. Це акції з профілактики артеріальної гіпертензії, туберкульозу, онкопатологій, цукрового діабету, глаукоми, опіків у дітей та інші. Окрім того, з 2009 року ми робимо просто неба медичні містечка під назвою «Здорове місто», щоби ще раз закликати львів’ян до збереження свого здоров’я. Адже під час таких профілактичних акцій фахівці виявляють велику кількість людей, які вперше дізнаються, що мають проблеми зі здоров’ям. Передусім це підвищений артеріальний тиск, підвищений рівень глюкози у крові, зміни в легенях, патології під час обстеження молочних залоз», - каже начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб. Посадовець водночас закликає усіх львів’ян не бути байдужими до свого здоров’я та пройти обстеження.

Цьогоріч львів’ян консультуватимуть кардіолог, ендокринолог, сімейний лікар та педіатр. Також у медичному містечку буде змога виміряти артеріальний тиск, визначити індекс маси тіла, перевірити зір, виміряти рівень глюкози в крові, пройти електрокардіологічне дослідження, УЗД молочних залоз, мамографію. Крім цього, на всіх локаціях буде пункт консультування щодо вибору лікаря та підписання декларації.

Біля однієї з поліклінік буде пульсоксиметрія - це метод моніторингу насичення гемоглобіну артеріальної крові киснем. Пульсоксиметрія здійснюється за допомогою приладу пульсоксиметр. Навіть найменші збої у функціонуванні серцевої або дихальної систем можуть викликати гіпоксію, тобто брак кисню в крові, що матиме негативні наслідки для здоров'я.

Лікарі запевняють, що такі акції справді важливі, тому намагаються долучити до них якомога більше спеціалістів. Мета традиційної профілактичної акції «Здорове місто» – зберегти і покращити здоров’я львів’ян, пояснюючи, що рання діагностика хвороби і своєчасне лікування запобігає смертельним ускладненням.

«Профілактичні акції «Здорове місто» сприяють ранньому виявленню захворювань, які найчастіше трапляються і водночас найчастіше призводять до втрати працездатності та до інвалідності. Профілактичні обстеження дозволяють попередити та зменшити шкоду для здоров’я людини від цих захворювань. Торік у рамках акції пройшли близько 14 тисяч обстежень. У 1600 обстежених були виявлені відхилення від норми, серед них з проблемами дихальних шляхів - 8%, з підвищеним рівнем цукру у крові - 13%, з проблемами  артеріальної гіпертензії - 27%, з проблемами серця - 37%. Найбільше відхилень від норми виявили під час обстеження молочних залоз. 46% жінок скерували на додаткові огляди. Також минулого року фахівці виявили 60 підозр на туберкульоз. Тому закликаємо усіх знайти час і прийти на обстеження. Адже рання діагностика – це завжди простіше лікування», – розповідає Ігор Стояновський, хірург, депутат Львівської міської ради, фракція «Об’єднання «Самопоміч».

Щодня «Здорове місто» працюватиме з 11:00 до 16:00 у іншій частині міста, тому охочих закликають ознайомитися із графіком та обрати найзручнішу для себе локацію. Більше уваги приділять захворюванням наймолодших. Тож 2 та 9 червня, з 09:00 до 13:00, на базі Міської дитячої лікарні (вул. Орлика, 4) проводитимуть безкоштовне обстеження дітей: УЗД внутрішніх органів, УЗД кульшових суглобів, діагностика захворювань шкіри, консультації ортопеда-травматолога, невропатолога, отоларинголога.

Усі акції триватимуть з 11:00 до 16:00. Дати та місця проведення профілактичних акцій «Здорове місто»:

29 травня – територія амбулаторії сімейної медицини 6-ї міської поліклініки, вул. Тр. Глинянський, 154

30 травня – територія Комунальної 3-ї міської поліклініки, вул. Повітряна, 99

31 травня – територія Комунальної 4-ї міської поліклініки, просп. Червоної Калини, 68

1 червня – територія поліклінічного відділення 7-ї міської клінічної лікарні смт. Брюховичі, вул. Ягідна, 8

4 червня – територія амбулаторії сімейної медицини 5-ї міської комунальної поліклініки, смт. Рудно

5 червня – територія амбулаторії сімейної медицини 1-ї міської клінічної лікарні, вул. Польова, 29

6 червня – територія амбулаторія сімейної медицини 3-ї міської клінічної лікарні, вул. Величковського, 30а

7 червня – територія амбулаторії сімейної медицини 4-ї міської клінічної лікарні, вул. Тернопільська, 9

8 червня – територія Комунальної 6-ї міської поліклініки м. Львова, вул. Медової Печери, 1

Нагадаємо, доступна та якісна медицина є одним з пріоритетів стратегії розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч» – Львів 2020.