×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутат просить виділити 10 млн грн, щоб продовжити каналізування Рясного

На даний момент роботи із каналізування вулиць Рясного виконані лише на 1/6 території від запланованого. І передбачене на 2018 рік фінансування – 1 млн грн із бюджету розвитку – не дозволяє продовжити реалізацію проекту.

Відтак депутат фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Михайло Дідух у своєму запиті запропонував розділити дороговартісний проект на чотири частини, а при найближчому перегляді видатків із бюджету розвитку передбачити щонайменше 10 млн грн на продовження каналізування Рясного.

«Неканалізований приватний сектор мікрорайону Рясне зараз складає понад 30% від усіх неканалізованих вулиць міста. В 2017 році на замовлення ЛКП «Львіводоканал» був виготовлений проект «Будівництво мереж водопостачання та водовідведення району вулиць Ю. Яновського, Прилбицької, М. Бажана», кошторисна вартість якого складає близько 40 мільйонів гривень. Утім при передбаченому на цей рік фінансуванні в 1 мільйон гривень відновити розпочаті роботи з каналізування практично не можливо», – пояснює депутат.

Він зазначив, що через відсутність центральної системи каналізації потерпають не лише місцеві мешканці, а й страждає екологія місцевості: стічні води із ровів потрапляють у невелике озеро на території району. Водойма непридатна до купання, гине її екосистема. Влітку через активні процеси розкладання органіки тут стоїть неприємний запах.

«Каналізування Рясного не має перетворитися на такий собі «довгобуд», бо йдеться про комфорт та здоров’я мешканців. У програмі Стратегії міста-2020 наголошено, що до 2020 року роботи по прокладанню мереж водовідведення в мікрорайоні повинні бути виконані в повному обсязі. Втім при наявному фінансуванні – це нереально. Саме тому прошу переглянути розподіл коштів на каналізування мікрорайону вже у цьому році», – говорить Михайло Дідух.