×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Індивідуальні теплові пункти: тепліше, економніше, зручніше

Сучасний Львів повинен бути економним. Забезпечити якісне теплопостачання у домівки всіх районів міста і при цьому скоротити витрати електроенергії покликані індивідуальні теплові пункти (ІТП). Впродовж року, за грантові кошти, Львівська міська рада встановить індивідуальні теплові пункти у будинки Сихівського та Шевченківського районів. До 2020 року ІТП планують встановити у всіх районах Львова.

Чому місто переходить на індивідуальні теплові пункти? Тому, що ця технологія дозволяє економити до 30% енергії.

«Теплоелектроцентралі (ТЕЦ), де нагрівається вода, можуть бути розміщені за декілька кілометрів від житлового будинку. Від ТЕЦ до будинків вода йде через труби. Для того, щоб до останнього будинку вода дійшла з потрібною температурою, ТЕЦ нагріває воду до 70 градусів. Не всім будинкам потрібна така температура. ІТП автоматично регулюватиме воду, яка циркулює у батареях квартири. Так ми отримаємо комфортний мікроклімат у будинку і зекономимо витрати споживання тепла», - розповідає Володимир Крицак, голова Асоціації ОСББ «Галичина», депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч»

Зараз у більшості міст України присутнє централізоване опалення. Теплоносій, тобто підігріта вода,  від центральної котельні  магістральними теплотрасами надходить до центральних теплових пунктів (ЦТП), які також називають бойлерними. Далі від ЦТП теплоносій розподіляють по будівлях житлового району трубопроводами. Центральний тепловий пункт також зазвичай є місцем приготування гарячої води для навколишнього мікрорайону. Тому від ЦТП до кожного будинку йде по чотири трубопроводи: два для опалення та два для гарячого водопостачання.

 обігріву.png

Схема роботи центрального опалення

Центральна котельня обслуговує десятки будинків, які в принципі повинна опалювати однаково. Але всі ці будинки знаходяться на різній відстані від котельні, з різною кількістю поверхів та квартир. В системах централізованого опалення зміна температури та тиску води можливі тільки за допомогою регулювання температури або напору теплоносія в центральній котельні, а для поточних потреб  кожного окремого будинку – неможливе.

«Встановлення індивідуального теплового пункту в підвалі житлового будинку дає можливість регулювати подачу тепла в конкретну будівлю та керувати інтенсивністю подачі тепла залежно від погодних умов.  Іншими словами, якщо на вулиці тепло, то температура води в батареях квартири буде нижчою, якщо холодно, то вищою. Це забезпечить комфорт в квартирах будинку незалежно від погоди за вікном», - додає Володимир Крицак.

 

.png

Схема роботи індивідуальних теплових пунктів (ІТП)

Енергоефективність та енергозберігаючі технології є однією з передумов економічного успіху та розвитку міста. Впровадження сучасних систем енергозбереження та індивідуальних теплових пунктів – один з пріоритетів стратегії розвитку міста Андрія Садового та «Об’єднання «Самопоміч» Львів 2020.

«Проектом ухвали передбачено надання дозволу ЛМКП «Львівтеплоенерго» на розміщення, з облаштуванням відповідно до чинних норм, в підвальних приміщеннях житлових будинків, що знаходяться на балансі львівських комунальних підприємств Сихівського та Шевченківського районів, обладнання індивідуальних теплових пунктів.

На сьогодні теплопостачальними підприємствами проведено тендерні процедури та визначено підрядні організації на виконання цих робіт. Враховуючи те, що ІТП встановлюють в підвалах, ЛМКП «Львівтеплоенерго» визначено площі приміщень, необхідні для встановлення технологічного обладнання», - доповів Олександр Одинець, начальник управління інженерного господарства ЛМР.

 

Перелік житлових будинків та необхідні площі підвальних приміщень для розміщення обладнання індивідуальних теплових пунктів.