×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів співпрацюватиме з Міністерством інфраструктури над підвищенням безпеки доріг

Аби підвищити рівень безпеки Міністерство інфраструктури та «Укравтодор» розпочало проект модернізації та підвищення безпеки дорожньої мережі. Пілотним регіоном для нього стала Житомирська область (траса М06) та місто Житомир. Однак кампанія з безпеки дорожнього руху «Львів – безпечне місто» підхоплює ініціативу та за підтримки міського голови долучає до проекту місто Львів.

Проектпередбачає два компоненти, перший з яких – інфраструктурний. У його результаті сподіваються оновити українські стандарти проектування доріг та порядок їх ухвалення таким чином, аби вони відповідали міжнародним стандартам.

«Насправді інфраструктура – важливий елемент безпеки дорожнього руху. Ми можемо скільки завгодно навчати дітей правилам дорожнього руху, нагадувати водіям про обережність, проте без належної інфраструктури зменшення кількості ДТП не досягнути», – вважає  Андрій Шевців, депутат Львівської міськради фракції «Об’єднання «Самопоміч», співкоординатор кампанії «Львів – безпечне місто».

Другий компонент проекту – інформаційна кампанія «Зважай». За допомогою серії просвітницьких матеріалів водіям та пішоходам нагадуватимуть про безпеку та елементарне дотримання правил.

На реалізацію цього проекту Міністерство інфраструктури та «Укравтодор» отримають технічну підтримку від Європейського Інвестиційного Банку та Цільового фонду технічної підтримки Східного Партнерства. Крім того, консультанти передаватимуть міжнародний досвід органам та структурам, що працюють на покращення БДР в Україні.

«Порятунок життя – ось найважливіша причина впроваджувати цей проект. Якісно його реалізувавши, вдасться зменшити кількість ДТП та втрати, які супроводжують аварії», – зазначив Андрій Шевців.

З ініціативи кампанії «Львів – безпечне місто» Львів розпочинає співпрацю у рамках цього проекту. Аби підвищити рівень безпеки, містянам і надалі нагадуватимуть про безпеку дорожнього руху. Також активісти пропонуватимуть запровадити на державному рівні успішні міські ініціативи.

Довідка
Кампанія «Львів – безпечне місто» з 2012 року популяризує безпеку дорожнього руху. Активісти проводять інформаційну кампанію, акції та тренінги, розповсюджують світловідбивачі серед дітей, а також «Жовті добродії» допомагають учням переходити дорогу на небезпечних нерегульованих переходах поблизу шкіл. Крім того, представники кампанії долучаються до роботи міської комісії з безпеки дорожнього руху та неодноразово надсилали пропозиції до Міністерства інфраструктури.

Нещодавно кампанія розпочала реалізацію у Львові ще одного всеукраїнського проекту з безпеки дорожнього руху. «Відповідальні батьки» – це загальнонаціональна навчальна програма для батьків, ініційована ГО «TrafficChallenge», яка має навчити, як убезпечити дітей на дорозі та яку інформацію і у якому віці потрібно надавати малечі.