×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові відкриють науковий лекторій та впровадять премії успішним вченим

У Львові запровадять премії талановитим вченим розміром 25 тисяч гривень, запрошуватимуть на лекції всесвітньо відомих науковців, відкриють науковий лекторій та позиціонуватимуть місто як осередок науки. Це передбачено програмою “Львів науковий” на 2016-2017 роки, яку ухвалили на сесії депутати Львівської міської ради.

Також щороку у Львові відбуватиметься конкурс соціально-наукових проектів, переможці яких отримуватимуть одноразову премію розміром до 25 тисяч гривень. До участі у конкурсі запрошують навчальні заклади, наукові інститути та безпосередньо науковців.

Крім того, Програмою передбачено проведення у місті таких заходів як “Міський фестиваль науки“, “Дні науки“, розробка туристичного маршруту наукового спрямування “Львів науковий“, присвоєння новим вулицям міста імен видатних львівських вчених, науковців, дослідників.

Метою програми є забезпечення розвитку та промоції наукового потенціалу Львова як в Україні так за кордоном, його видатних науковців та винаходів, досліджень, розвиток наукового потенціалу міста, сприяння обміну досвідом з провідними національними та закордонними науковцями, розвиток сфери ділової гостинності шляхом проведення у місті вагомих наукових ділових заходів.

“Програма “Львів науковий” – це можливість повернути реноме потужного наукового інноваційного центру Європи, яким був Львів на початку минулого століття. Зрештою, саме науковий потенціал є визначальним для розвитку кожного міста та його конкурентноспроможності”, - переконаний депутат Львівської міської ради фракції “Об’єднання “Самопоміч” Максим Коляда.

Довідка

У Львові функціонують 16 наукових інститутів та товариств, 13 університетів, 7 академій, 6 інститутів, 27 професійно-технічних училищ та коледжів. На початок 2015/2016 навчального року у Львові налічувалося 113 тис. студентів вищих навчальних закладів різних акредитаційних рівнів