×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

УКРОП за комфортний Львів для людей із обмеженими можливостями

Вирішувати найгостріші питання людей із обмеженими можливостями слід починати негайно. УКРОП пропонує обладнати зовнішніми динаміками громадський транспорт, щоб люди із втратою зору могли чути номер маршруту. Необхідно звернутись до керівництва банків, щоб обладнати банкомати технікою для звукового проведення банківських операції. Внести пропозиції, людей із особливими потребами у комплексну програму, аби поступово, крок за кроком, зробити Львів комфортною зоною для їх проживання.Такі пропозиції викладені у депутатському запиті, поданому Любомиром Босаневичем, депутатом Львівської міської ради від партії УКРОП.
25 березня 2016 року на дискусійній платформі "Твоє місто Львів" створеній Tvoemisto.tv за підтримки Європейського фонду за розвиток демократії (EuropeanEndowmentforDemocracу) пройшло обговорення «Що зміниться у Львові для людей з інвалідністю?».
За проблемами, що обговорювались на дискусії,Любомир Босаневич й подав депутатський запит, де висвітлені найбільш гострі питання інвалідів міста Львова.
У комплексну програму із створення у Львові комфортного середовища для людей із обмеженими можливостями запропоновано внести такі гострі проблеми:
- закласти у освітні плани на наступний навчальний рік збільшенні класів із інклюзивним навчанням у загальноосвітніх школах;
- запровадити і провести навчання вчителів і асистентів для роботи з такими дітьми;
- організувати доїзд до навчальних закладів дітей із комплексними проблемами та дітей, що потребують особливої уваги;
- впровадити систему дистанційної освіти;
- відкрити щонайменше 10 закладів із денним перебуванням дітей із комплексними порушеннями. Їх родини стали заручниками ситуації, коли батьки не можуть працювати через те, що не в змозі залишити дітей без догляду. Водночас, не можуть не працювати, до лікування і утримання таких дітей потребує чималих коштів;
- звернутись із пропозицією до банківських установ із пропозицією розробити та обладнати банкомати системою звукового супроводу операцій, щоб незрячі люди могли скористатись послугами банків без сторонньої допомоги.
Волонтери та члени ГО просили наголосити, що вкрай необхідні й освітні програми для чиновників, які працюють із проблемами вразливих груп людей.
Любомир Босаневич, свого часу, брав участь у програмі-квесті, коли депутатам було запропоновано сісти у візок для інвалідів-спинальників і придбати квіти, купити фруктів, книгу,зняти гроші в банку.Любомир стверджує, що й для здорової людини в інвалідному візку це виявилось не простим випробуванням. Місто не пристосоване для їх повноцінного життя.
«Ці питання у місті вирішуються важко. Потрібен час. Ми будемо цього вчитися. Тим більше, що кількість людей з особливими потребами зростає – повертаються воїни, які постраждали в бойових діях на Сході», - підкреслив Любомир Босаневич.