×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Громадський бюджет Львова 2021: 103 825 осіб взяли участь у голосуванні

Завершилося голосування за проєкти громадського бюджету 2021. Про рекорди цьогорічного голосування  повідомили начальник управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Юрій Лукашевський та начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Орест Файфурка.

Зокрема, начальник управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Юрій Лукашевський відзначив, що цьогоріч отримали новий рекорд Львова за кількістю мешканців Львівської ОТГ, які взяли участь у голосуванні за громадський бюджет: проголосували 103 825 осіб, які віддали 165 514 голосів. Другий рекорд полягає у тому, що практично 95 відсотків голосів були віддані через електронні засоби. У пріоритеті було голосування за допомогою Bank ID з використанням електронного цифрового підпису та за допомогою терміналів Приват Банку. Ще одним рекордом стало голосування  за один із великих проєктів № 235 «Допоможи дитині здолати рак», авторкою якого є громадська активістка Наталія Ліпська. За нього віддали свій голос понад 7 тисяч львів’ян.

Начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР Орест Файфурка повідомив, що вже відомі переможці серед великих проєктів.

Це три великі освітні і медичні проєкти, а також перемогли ще три проєкти з категорії «інші проєкти», які мають екологічне спрямування. Зокрема, це проєкти облагородження озера Стосика та відновлення водойм у парку  «Горіховий гай». Серед малих проєктів буде орієнтовно по 10 проєктів-переможців у кожному із районів. Із тиих 10 як мінімум чотири матимуть екологічне спрямування, тобто передбачатимуть облаштування громадських просторів та зелених зон.

«Найактивнішим був перший та останні день голосування. Першого дня проголосувало понад 20 тисяч осіб. Останнього дня віддали свій голос понад 18 тисяч осіб. Лиш 4 відсотки, або 4, 5 тисяч осіб, які взяли участь у голосуванні, проголосували у ЦНАПах Львівської ОТГ. Решта зробили це електронно. Найактивнішими були традиційно мешканці Шевченківського та Сихівського районів. Це відповідно 27 та 20 відсотків від загальної кількості голосів. Також активно показали себе мешканці Львівської ОТГ. Проголосувало понад 7 тисяч осіб. Як на перший рік, це непоганий результат», - зазначив Орест Файфурка.

Юрій Лукашевський розповів про цікавий результат села Зарудці, у якому проживає близько 800 осіб. Ідею з облаштування громадського простору, подану жителями села, підтримали півтора тисячі осіб. Тобто громаді села вдалося залучитися підтримкою  як своїх мешканців, так і сусідніх сіл, львів’ян.

«Найбільше голосів зібрали цьогоріч медичні проєкти. Як бачимо, зараз є запит суспільства на ці проєкти, і тому вони є популярними. Окрім того, стали більшими самі команди, які агітували за самі проєкти, спостерігається об’єднання по мікрорайону чи району. Окрім того, активність голосування мешканців Львівської ОТГ свідчить про те, що їм теж подобається громадський бюджет. Тому вдалим було рішення дати людям можливість вже цього року подавати свої ідеї. Дякую мешканцям, які знайшли час і проголосували, а також авторам проєктів, які за два тижні проводили активну кампанію. Це дуже важко залучити дві, три і більше тисячі голосів. Ці команди є нашими героями», - відзначив деякі особливості Юрій Лукашевський.

Громадська активістка Наталія Ліпська, яка впродовж чотирьох років є авторкою проєктів-переможців, поділилася секретами того, як їй вдалося заручитися такою великою підтримкою проєкту.

«Секрет полягає в ідеї. Наша ідея – це те, що гуртує. Цього року наша ідея полягала у наданні нейрохірургічної допомоги дітям. Не всі операції можуть відбуватися у нашій дитячій лікарні на вул. П. Орлика, оскільки не вистачає обладнання. Громадський бюджет – це перша сходинка до нашої великої мрії, щоби діти, якщо у них виникає така потреба, негайно отримували найкрутішу допомогу тут, вдома, у Львові. Ми маємо хороших фахівців-онкологів, нейрохірургів, найкращих в Україні, маємо колаборацію з найкращими клініками. Закликаємо усіх небайдужих долучитися до наступних етапів», - зазначила Наталія Ліпська.

Додамо, що до кінця дня буде повідомлено результати голосування. Загалом на реалізацію проєктів Громадського бюджету 2020-2021 передбачено орієнтовно 58 мільйонів гривень.