Версія для друку

Місто закуповує сто кисневих концентраторів для лікарні швидкої допомоги

Депутатська комісія фінансів та планування бюджету розглянула низку  медичних питань порядку денного.

На комісію звернулось управління охорони здоров’я з проханням виділити 3 млн грн лікарні швидкої медичної допомоги для придбання ста кисневих концентраторів. Зараз там розгорнуті додаткові 300 ліжок для хворих і  здійснюється закупівля кисневих концентраторів.

Також депутати погодили скерування 1 млн грн та 1,5 млн грн для закупівлі кисневих концентраторів для 5 клінічної лікарні, яка з 2 листопада приєдналась до опорних лікарень, які приймають хворих на ковід.

У ході обговорення питань депутат Юрій Кужелюк зазначив, що днями в одній із лікарень раптово зникло світло, а це, в свою чергу, могло призвести до непередбачуваних наслідків. «Я прошу врегулювати це питання та перевірити, чи всі лікарні забезпечені джерелами додаткового живлення».

Водночас член комісії Роман Федишин зазначив: «Ми добре робимо, що працюємо над закупівлею кисневих концентраторів, але спілкуючись з керівництвом хімзаводу, який постачає кисень, знаю, що в нас критичний стан з кисневою інфраструктурою, а саме – киснепроводами, кріоциліндрами. Вважаю, що нам потрібно спрямовувати кошти саме туди і звернути на цю проблему особливу увагу».

Як повідомила представниця управління здоров’я, міністерство виділило додаткову субвенцію на закупівлю кисню та ремонт кисневих систем. За ці кошти зараз проводиться модернізація кисневих систем в лікарнях Львова. Зокрема,  в 1 міську лікарню закуповують кріоциліндр, також реконструкція триває в лікарні швидкої медичної допомоги.  

Крім цього, члени комісії погодили 2 млн 490 тис грн на міську програму пільгових медикаментів, позаяк шість медичних закладів вже використали свій ресурс.