Версія для друку

«Ми створили багато інструментів громадської участі, завдяки яким Львів став лідером з прозорості і відкритості» - підсумки діяльності комісії законності ЛМР

На заключному засіданні комісії члени постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова Львівської міської ради підбили підсумки своєї діяльності.

Загалом, як зазначила голова комісії законності Юлія Гвоздович, за 5 років комісія законності була однією з найбільш ефективних комісій Львівської міської ради. Комісія працювала за 56 напрямками. Це при тому, що у її складі працювала найменша  кількість депутатів Львівської міської ради – троє.

«Перед нашою каденцією комісія законності здебільшого розглядала житлові питання та вирішувала, кому надавати житло з бюджету Львівської міської ради.

Однак після того, як ми відмовилися від цієї функції, тому що цим мають займатися спеціалізовані виконавчі органи, ми зайнялися розвитком прозорості і відкритості роботи Львівської міської ради та допомогою участі громадськості в прийнятті рішень влади. Я впевнена, що тих показників, які Львів зараз показує серед усіх міст України, ставши лідером за прозорістю, було досягнуто завдяки нашій наполегливості та системній роботі в цьому напрямку», - зазначила голова комісії Юлія Гвоздович.

Лідерства Львова з прозорості та відкритості серед усіх обласних центрів та міст України було досягнуто завдяки тому, що у Львові створили багато інструментів громадської участі, таких, як електронні петиції, які саме були ініційовані на засіданні комісії законності, громадський бюджет, громадські слухання та інші. Було запроваджено он-лайн трансляції засідань комісій, Ради, виконкому, опублікування проєктів рішень.

Юлія Гвоздович відзначила також співпрацю комісії із Львівським регуляторним хабом, який вдосконалив процедуру затвердження рішень для бізнесу. Таким чином Львів тепер також є одним із лідерів серед усіх міст України за інвестиційною привабливістю міст.

 «Добре, що ми зробили місто відкритим. Ми додали прозорості у всіх процесах і кожен мешканець міг бачити, що відбувається у кабінетах, що роблять ті люди, яким вони делегували свої повноваження і прийняття рішення. Думаю, що довіра до комісії законності збережеться і надалі», - зазначив заступник голови комісії законності Андрій Шевців.

Юлія Гвоздович побажала комісії законності у новій ОТГ не втратити мінімум того, що почала робити комісія законності 7-го скликання Львівської міської ради, зокрема, не змінювати правил, які стосуються відкритості і прозорості.

Довідково.

Упродовж 2020 року відбулося 13 засідань комісії, на яких було розглянуто 182 питання. З них 7 звернень виконавчих органів, 15 звернень фізичних осіб. Підготовлено 152 проєкти ухвал.