×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Почути крик землі» – у центрі уваги 13 Екуменічного соціального тижня

Упродовж чотирьох днів - від 7 до 10 жовтня - у Львові триватиме 13 Екуменічний соціальний тиждень, який ініціює та організовує Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. Це Форум, який щороку пропонує платформу для діалогу представників різних сфер і конфесій.

Тема цьогорічного Форуму  – «Почути крик землі: інтегральна екологія в дії».

У зв’язку з пандемією всі заходи відбуватимуться онлайн.

Проєкт Всеукраїнський суспільний форум «Екуменічний соціальний тиждень» - є одним з переможців конкурсу соціально-культурних проєктів «Зробимо Львів кращим» за напрямком «розвиток громадянського суспільства».

У межах Форуму триватимуть відкриті дискусії, семінари та круглі столи про «зелену» урбаністику, біорізноманіття, клімат, ековідповідальний бізнес, роль Церкви і громади в збереженні довкілля, екожурналістику та екосоціальну роботу та ін. Також відбудуться екологічні поетичні читання і презентація книги для дітей на тему екології.

Серед запланованих заходів - міжнародна екуменічна конференція «Почути крик землі: інтегральна екологія в дії» до участі в якій запрошені: Кардинал Пітер Тарксон, префект Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, о. д-р Джон Кріссавгіс, радник Вселенського Патріарха з екологічних питань, д-р Юрген Мольтман, всесвітньо відомий екбогослов, д-р Володимир Шеремета, голова Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви, д-р Світлана Романко, виконавча директорка міжнародної організації 350.org у регіоні країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії та інші відомі богослови і громадські діячі. 

«Зараз є особливий час для переосмислення щоденних звичок, бізнес-моделей, стратегій екологічної політики і своєї особистої відповідальності за навколишнє середовище. Наш спосіб життя, мав би бути своєрідним «привітом» майбутнім поколінням, адже те, в якому середовищі – чистому чи небезпечному, житимуть майбутні покоління, залежить саме від сучасників, від нас. Через заходи форуму, через досвід наших спікерів ми хочемо привернути увагу суспільства до екологічних викликів, які торкають наше життя», -  зазначає Ірина Кітура, керівниця програм та проєктів Інституту екуменічних студій УКУ, координаторка проєкту «Екуменічний соціальний тиждень», голова Організаційного комітету ЕСТ.

Ініціатор та головний організатор Форуму - Інститут екуменічних студій Українського католицького університету, Асоціація випускників УКУ у партнерстві з Фондом Конрада Аденауера в Україні та за сприяння управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради.

Усі небайдужі можуть долучитися до участі у Форумі. Реєстрація тут 

Детальніша інформація:

https://www.facebook.com/events/721580822012038/?active_tab=discussion

http://esweek.org.ua/ua/

Довідково.  Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – Всеукраїнський суспільний форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.