×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові вдосконалюють механізм громадської участі - консультації он-лайн

Відтепер мешканці матимуть змогу ознайомлюватись із консультаціями з громадськістю на платформі «Edem» та подавати свої пропозиції у електронному вигляді. Такі можливості задекларовано у Меморандумі про співпрацю між Львівською міською радою та Фондом «Східна Європа», який сьогодні було підписано.

Начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Орест Файфурка повідомив, що на платформі електронної демократії є можливість проводити  електронні консультації з громадськістю, які мають на меті обговорення в он-лайн режимі проєктів нормативно-правових документів та інших питань, які цікавлять містян.

«Важливою особливістю є те, що висловлювати свою думку і оцінювати винесені питання зможуть львів’яни, які пройшли реєстрацію через Bank-ID. Тобто ризик використання ботів та накрутки голосів тут мінімізовано.  Користувачі матимуть змогу аргументовано висловлювати свою думку, оцінити аргументи сторін, поставивши «плюс» або «мінус» під нормативно-правовим документом або коментарем. Цей механізм не передбачено в законодавстві, але це розширення прав громадян, тому сподіваємось, що мешканці позитивно сприймуть цю нову можливість».

За словами Ореста Файфурки, коментарі мешканців під документом будуть розглядатись, як офіційно подані пропозиції. Тож на них надаватимуться офіційні відповіді ініціаторами публічних консультацій.

«Ще одна перевага – протокол буде формуватись автоматично: це і текст документу, коментарі, які зберігатимуться на сайті. Тобто будь-хто зможе його переглянути».   

Завідувачка сектору консультацій та громадських слухань ЛМР Дзвенислава Челепіс зазначила, що на платформі «Edem» уже проведено дві тестові електронні консультації, а для львів’ян передбачено різні можливості консультування: електронна консультація, обговорення нормативно-правового акту і опитування.        

«У блоці  «електронні консультації»  ми публікуємо текст положення, до якого можна буде писати загальні коментарі. Також у блоці «обговорення нормативно-правового акту» публікуватиметься текст по розділах і до кожного розділу мешканці можуть подавати свої коментарі. Крім цього, передбачене електронне опитування і кілька варіантів відповідей на нього. Відтак мешканці зможуть обрати свій варіант, висловити свою думку. Я сподіваюсь, що електронна форма консультацій допоможе залучити більше мешканців до впливу на рішення органів місцевого самоврядування».