×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Відтепер у раді діятиме Положення про розгляд фактів неособистого голосування на пленарних засіданнях

Депутати  на пленарному засіданні підтримали Положення про розгляд фактів неособистого голосування на пленарних засіданнях Львівської міської ради. Потребою прийняття ухвали є регламентація процедури розгляду фактів неособистого голосування депутатами Львівської міської ради та рішень, які можуть бути прийняті за наслідками такого розгляду.

Проєкт ухвали підготовлено депутаткою Юлею Гвоздович та сектором з питань доброчесності ЛМР.

Положення про розгляд фактів неособистого голосування на пленарних засіданнях Львівської міської ради встановлює процедуру розгляду та відповідальність за недотримання норми, передбаченої частиною 3 статті 7 Регламенту Львівської міської ради 7-го скликання, затвердженого ухвалою міської ради від 17.03.2016 року № 260.

Голова комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова Юлія Гвоздович у коментарі зауважила, що до неї, як голови профільної депутатської комісії, звертались громадські активісти, представники ЗМІ щодо випадків неособистого голосування міських депутатів.

«На відміну від відповідальності депутатів Верховної Ради, де передбачається кримінальна відповідальність за неособисте голосування, для депутатів місцевих рад немає жодного порядку притягнення їх до відповідальності. Власне тому було прийняте рішення розробити власне Положення про неособисте голосування та врегулювати це питання».

У положенні зазначено, що у разі встановлення факту неособистого голосування постійна комісія Львівської міської ради, яка займається питаннями депутатської етики, приймає рішення про попередження депутата щодо неприпустимості неособистого голосування, розміщення інформації щодо цього факту на сторінці депутата на Інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради та оголошення про встановлений факт на найближчому пленарному засіданні Львівської міської ради.

Крім цього, у разі встановлення факту неособистого голосування, за умови, що такий голос був вирішальним, постійна комісія, яка займається питаннями депутатської етики, рекомендує Львівському міському голові зупинити дію такого рішення Львівської міської ради і подати його на повторний розгляд. Таке рішення має бути прийняте у строк, що не перевищує  5 (п’ять) робочих днів.

Контроль за виконанням ухвали покладено на постійну комісію законності, депутатської діяльності та свободи слова.