Версія для друку

Нові можливості для громадських організацій

Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив перелік громадських організацій, які отримають фінансову підтримку з міського бюджету для покриття у 2020 році видатків на оренду приміщень, які перебувають у власності територіальної громади м. Львова.

Начальник управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Юрій Лукашевський повідомив, що цього року 9 громадських організацій отримають фінансову підтримку. Планований розмір фінансової підтримки - близько 270 тис. гривень.

Загалом на конкурс, у рамках  Програми надання фінансової підтримки громадським організаціям для покриття видатків на оренду приміщень, надійшло 15 звернень громадських та інших неприбуткових організацій.

Відзначимо, що цього року конкурс відбувся за новим форматом: розширено можливості громадських організацій, а також повноваження комісії, яка визначала переможців.

Важливим нововведенням було те, що громадські організації отримали можливість звернутися до Львівської міської ради і отримати пільгову оренду 1 грн на місяць з урахуванням їхньої соціальної активності. У 2020 році новою можливістю програми скористались Благодійна організація «Фонд Горіховий дім», що допомагає жінкам, які опинилися у кризових ситуаціях, та Львівський міський благодійний фонд «Сестри Даліли», що опікується дітьми та дорослими, які страждають на захворювання легенева гіпертензія.

У межах засідання було розглянуто три звернення щодо продовження пільгової оренди 1 грн за метр квадратний в місяць: Громадська організація «Білі Горвати», Громадська організація «Дивосил-здоров’я» та Львівська міська громадська організація «Союз Українок».

В управлінні «Секретаріат ради» відзначають, що кожного року до програми, яка діє у Львові з 2016 року, долучаються нові учасники. Зокрема, цього року новачками стали Львівська міська молодіжна громадська організація «Памолодь» та Організація української молоді «Спадщина».

Довідково. Для розгляду заявок учасників конкурсу згідно п.2.9. Програми надання фінансової підтримки громадським організаціям для покриття видатків на оренду приміщень, затвердженої ухвалою Львівської міської ради  № 131 від 04.02.2016 р., була створена  конкурсна комісія, до складу якої увійшли представники виконавчих структур та  управління «Секретаріат ради». Комісія провела засідання, на якому розглянула інформацію про діяльність громадських організацій у 2019 році, заплановані заходи на 2020 рік, а також стан та використання орендованих приміщень. На основі цієї інформації комісія визначила перелік громадських та інших неприбуткових організацій, які одержать фінансову підтримку для покриття видатків на оренду приміщень у 2020 році.

Головним розпорядником коштів є управління «Секретаріат ради».