×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Майже 30 сімей є кандидатами на отримання пільгових довготермінових кредитів

На спільному засіданні двох депутатських комісій інженерного господарства та молодіжної політики затвердили список кандидатів на отримання у 2020 році пільгових довготермінових кредитів на будівництво (реконструкцію) і придбання житла за рахунок коштів міського бюджету м. Львова.

Програма молодіжного кредитування дає можливість молодим сім’ям, до 35 років, отримати кредит для придбання відповідного житла. Ці списки погоджуються на депутатських комісіях, а після цього готується відповідне рішення виконавчого комітету.

«До Львівського регіонального управління Держмолодьжитла  звернулись мешканці із заявами про включення  їх до списку у поточному році у зв’язку з настанням граничного віку та іншими життєвими обставинами. Зазначені заявники підтвердили свою спроможність та готовність отримати пільговий молодіжний кредит у 2020 році»,  - йдеться у пояснювальній записці.

Голова комісії інженерного господарства Остап Доскіч відзначив важливість програми, яка надає можливість молодим сім’ям, учасникам АТО, людям з інвалідністю купувати житло за доступними цінами та повідомив, що за результатами роботи з надання кредитів у 2019 році з списку кандидатів на 2020 рік переносяться вісім осіб.

Заступниця начальника управління житлового господарства Галина Мазур розповіла, що програма діє з 2007 року, а список формують в регіональному відділені Фонду молодіжного кредитування.

«У місті будується житло набагато дорожче, ніж визначено держбудівською ціною – 12 504 грн, забудовники, акредитовані по тій програмі пропонують від 18 до 24 тис грн. за метр квадратний. Тобто ціна, яка пропонується містом, значно нижча і йде тільки по держбудівській ціні». 

На виконання Міської цільової програми забезпечення житлом молодих сімей та одиноких громадян м.Львова на 2018-2022 роки передбачено на цей рік кошти у сумі 15 409 700 грн (загальний фонд – 13 млн  700 тис грн, спеціальний фонд – 1 млн 709 тис грн).