×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати підтримали Програму забезпечення надання і розвитку паліативної та хоспісної допомоги у м. Львові

На засіданні комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради депутати підтримали проєкт ухвали "Про затвердження Міської програми забезпечення і розвитку паліативної та хоспісної допомоги у м. Львові на 2020 рік".

Відповідно до цієї програми, передбачається виділення додаткових коштів міським установам¸ які надають паліативну допомогу у м. Львові. За словами начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимира Зуба, від 1 квітня 2020 року у рамках впровадження другого етапу медичної реформи оплату за послуги надання паліативної допомоги здійснює Національна  служба здоров’я України (НСЗУ) за підписаним із закладом охорони здоров’я контрактом. Однак цих коштів не вистачає, тому їх дофінансовують з міського бюджету. У Львові така додаткова потреба у коштах у рік становить 6 млн 650 тис. грн.  

Володимир Зуб додав: «Кошти на реалізацію цієї програми ми виділяємо  щомісячно за рахунок перерозподілу фінансових ресурсів у межах галузі і сподіваємося, що НСЗУ змінить тарифи. Ми звернулися до Кабінету Міністрів та НСЗУ. І не тільки ми. Уся Україна занепокоєна, бо грошей на паліативну допомогу із НСЗУ не вистачає».

Голова комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради Вікторія Довжик зазначила: «У Львові маємо дві установи, які надають паліативну допомогу - КНП «Лікарня «Госпіс м. Львова» та відділення паліативної допомоги КНП «4-а міська клінічна лікарня м. Львова». На жаль,  потреба для їхньої діяльності у коштах значно більша, ніж їх виділяє Національна служба здоров’я України. Тому ми, розуміючи, що є така потреба, дофінансовуємо ці заклади з міського бюджету».

Довідково. У м. Львові  паліативну допомогу надають КНП «Лікарня «Госпіс м. Львова» та відділення паліативної допомоги КНП «4-а міська клінічна лікарня м. Львова», які управління охорони здоров’я ЛМР створило вперше в Україні відповідно у 1997 та 2013 роках. Щорічно у цих лікарнях отримують лікування понад 550 пацієнтів.