×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Місто надасть грошову компенсацію дітям та непрацездатним членам сімей з числа найбільш соціально вразливих категорій

Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики підготувало проєкт ухвали “Про підтримку окремих категорій населення міста Львова, найбільш уразливих до наслідків поширення вірусної інфекції COVID-19 у м. Львові“.

Заступниця міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна під час розгляду ухвали на комісії фінансів повідомила, що документ підготовлений спільно з депутатками Уляною Пак і Оленою Пасевич.

«В ухвалі йдеться про надання грошової компенсації дітям та  непрацездатним членам сімей Героїв Небесної Сотні, родин загиблих в антитерористичній операції. Передбачено виплату щомісячно до кінця року дітям до 6 років - 3558 грн, від 6 до 18 років – 4436 грн, до 23 років (студентам) – 4204 грн, непрацездатним родичам – 3276 грн. Це є два неоподатковані мінімуми на кожну з цих категорій».

Відповідно до ухвали, пропонується встановити виплату щомісячної адресної грошової допомоги на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму для:

- осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

- осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;

- Героїв Небесної Сотні.

У ході обговорення депутатка Уляна Пак зазначила, що це дуже важлива ухвала, про яку просили матері, дружини загиблих. «Ця ухвала – це прояв уваги нас, як міських обранців і представників громади Львова. Крім цього, я пропоную внести пункт про виплату компенсації тим діткам з малозабезпечених родин, які до карантину харчувались в школі. Це була серйозна підтримка для їхніх родин».

Депутат ЛМР Юрій Кужелюк підкреслив, що ухвала є вкрай необхідна: «Це категорії мешканців, які не були раніше враховані, і про це давно говорили. Люди звертались неодноразово з таким проханням». 

 

Довідково. На сьогодні у м. Львові перебуває на обліку 240 осіб, яким встановлено статус "член сім'ї загиблого", з них дорослі – 139 осіб. Матимуть право на виплату щомісячної адресної грошової допомоги – 53 дорослих непрацездатних особи, та 84 особи – діти (у тому числі до досягнення ними 23 років за умови їх навчання).