×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Громадський бюджет

.png

Громадський бюджет – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення міста та/або голосування за них. Тобто це спосіб визначення видатків частини міського бюджету м. Львова за допомогою прямого волевиявлення львів’ян. Мешканці Львова самостійно пропонують та обирають на що саме витратити частину коштів міського бюджету.
Громадський бюджет – це механізм для того, аби знаходити порозуміння між владою та людьми, долати корупцію, робити місто кращим та дати можливість кожному мешканцю відчути причетність та відповідальність за те, яким буде його місто.
Перелік проєктів переможців громадського бюджету Львова 2019
Перелік проєктів переможців громадського бюджету Львова 2018
Перелік проєктів переможців громадського бюджету Львова 2017
Перелік проєктів переможців Громадського бюджету Львова 2016

Офіційний сайт громадського бюджету Львова: https://gb.city-adm.lviv.ua/ 

Автором проєкту може бути особа, яка досягла 16-річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею щодо покращення м. Львова, оформила її у вигляді проєкту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет м. Львова та відповідає одному з таких критеріїв::

-       Місце проживання особи зареєстроване у м. Львові (м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі), а також у населених пунктах, які увійдуть до складу Львівської об’єднаної територіальної громади. Підтвердження зареєстрованого місця проживання здійснюється на підставі паспорта або документа, який згідно з Законом України “Про єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус“ дає можливість встановити зареєстроване місце проживання, а також картки львів’янина.

-       Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці.

-       Особа навчається у м. Львові, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.

-       Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності.

-       Внутрішньо переміщена особа, чиє місце проживання зареєстровано у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

-       Місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

Проєкт – описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету м. Львова. Всі проєкти поділяються на два види: малі проєкти та великі проєкти та дві категорії: “Освітні та медичні проєкти“ та “Інші проєкти“:

Види проєктів:

Малі проєкти – це проєкти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких становить від 50 000 до 600 000 грн. На такі проєкти виділяється орієнтовно 60 % загального обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподіляються по районах міста (10 % загального обсягу громадського бюджету на кожен район).


Великі проєкти – це проєкти міжрайонного, загальноміського значення, загальна вартість реалізації яких становить від 600 000 до 3 000 000 грн. На такі проєкти виділяється орієнтовно 40 % загального обсягу громадського бюджету.


Освітні та медичні проєкти - це проєкти, реалізація яких стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, установ дитячо-юнацьких та молодіжних клубів, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів, та проєкти реалізація яких стосується приміщень або територій закладів охорони здоров’я.


Інші проєкти – це проєкти, реалізація яких не стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, установ дитячо-юнацьких та молодіжних клубів, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів, та проєкти реалізація яких не стосується приміщень або територій закладів охорони здоров’я.